Regionalna liga, Seniori, Vijesti / 15. veljače 2020.

A2 RVL – sažetak 13.kola; Solaris izgubio derbi za prvo mjesto

REGIONALNA A 2 LIGA – sažetak 13. kola

Solaris izgubio derbi za prvo mjesto

U skladu s pučkim vjerovanjem, više praznovjerjem o ukletosti brojke 13, trinaesto je kolo Regionalne A 2 lige donijelo nesreću šibenskom Solarisu. Jedino što je doduše malo nespretno rabiti pojmove poput ‘ukletost’ i ‘nesreća’ u sportu, a posebno još u nekoj utakmici koja se izgubi sa 7 golova razlike.

Baš je toliko slavio Radnički u Kragujevcu u iznimno značajnom susretu A 2 lige – Lige za ulazak u A 1. Dva bodovno potpuno izjednačena sastava borila su se za mjesto broj 1 koje znači promociju u ‘gornji dom’ u sljedećoj sezoni. U poluvremenu je već na bazenu Park bilo 9:3 za domaćina i to nakon što su Kragujevčani drugu četvrtinu dobili čak 6:2. Puno previše u osam minuta.

No, sada slijedi čini se ogorčena borba Šibenčana i Riječana za drugo mjesto koje ‘nosi’ razigravanje s pretposljednjim iz A 1 lige za ulazak u elitu. Momčad Primorja EB koje vodi Igor Hinić je na samo bod zaostatka za Sunčanima. Doduše, Primorju EB baš u sljedećem kolu u goste dolazi Radnički, pa bi u slučaju pobjede Riječana stanje moglo postati još malo kompliciranije… Ne bi imali ništa protiv.

Rezultati A 2 lige – Lige za ulazak u A1, 13. kolo:

Primorje EB – Nais 15:8, Radnički – Solaris 16:9 i POŠK – Vojvodina 15:11.

Poredak: Radnički 37, Solaris 34, Primorje EB 33, Vojvodina 24, POŠK 21, Nais 19.

Povijesni bod Triglava osvojen protiv Medveščaka

Vaterpolisti iz Kranja uspjeli su osvojiti za njih povijesni ovosezonski prvi bod u Regionalnoj ligi. Doduše, s gledišta hrvatskog vaterpola podatak kojim baš i ne bi trebali biti previše oduševljeni jer je Triglav taj bod osvojio protiv neke naše momčadi, zagrebačkog Medveščaka. Štoviše, čak bi rekli da su bod Medvjedi osvojili, a Slovenci dva izgubili. Još minutu prije kraja treće četvrtine u Kranju je bilo 9:6 za Triglav, a završilo je 9:9.

U derbiju kola ove lige, drugoplasirani makarski Galeb MR je doma pobijedio trenutačno vodeći Zemun.