Regionalna liga, Seniori, Vijesti / 15. studenoga 2019.

A1 RVL: Velika pobjeda Juga AO za broj 1

REGIONALNA A 1 LIGA, 8. KOLO

Jug AO ostaje nakon 8 odigranih kola u Regionalnoj A 2 ligi jedini neporaženi, štoviše jedini sastav sa stopostotnim bodovnim učinkom, dok je Mladost pretrpjela prvi ovosezonski poraz u ovom nadmetanju.

Pobjeda Gospara ima i vrijednost više jer je ostvarena sa čak 4 pogotka razlike ili prednosti što neće baš biti lagano Mladosti nadoknaditi ili nadmašiti za povratak na prvo mjesto koje pak nosi nakon odigranog ligaškog dijela domaćinstvo završnog turnira.

Mladost je imala uz vrlo lošu realizaciju igrača više (4-14), jako loš ulazak u susret u kojem je Jug AO, u manje od 5 minuta već vodio 3:0. Nadalje, gosti su u dva navrata ostavili potpuno same dvojicu razornih udarača s vanjskih pozicija (Merkulov za 4:2 i Obradović za 9:6). Možda je pak ključan trenutak bio početkom treće dionice…

Naime, nakon što je Vrlić uspio u prvoj minuti treće četvrtine smanjiti na 7:6, ljevoruki Rus u redovima Mladosti, Harkov je lijepo predriblao Jugovog Grka Papanastasioua i onda ga još primorao na prekršaj za kazneni udarac. Izvođač peterca bio je Miloš Ćuk i tada… prevaga.
Vratar Juga AO Toni Popadić briljantno brani, sprječava izjednačenje, a minutu kasnije Loren Fatović, najbolji strijelac utakmice postiže briljantan pogodak. S igračem više je lopta “selila” s desnog na lijevo krilo, ondje je Fatović iz “mrtvog kuta zavukao” loptu u Marcelićevu mrežu za 8:6. Nije kraj… Tu sada dolazimo do još jednog trenutka pomutnje u obrani Mladosti kada Obradović ostaje sam na 5 metara. neobranjivo i to je 9:6. Štoviše, malo je nedostajalo da iz kontre Benić ne podigne razliku već tada na plus 4, ali je Ćuk uspio “pokupiti” tu loptu na zamišljenoj gol-crti.

Jug AO igra odličnu obranu, sjajno su zaustavili ponajveći adut mladostaškog napada, centre Radua i Vrlića. To jasno rezultira velikim brojem osobnih pogrešaka, ali obrana Gospara je tu opet iznijela pobjedu nad vanjskim šutem suparnika. Mladost se pak s druge strane nikako ne predaje. Početkom posljednje dionice, u prvom napadu je Ćuk smanjio na 10:9. Jamstvo apsolutne neizvjesnosti. Jamstvo koje je brzo ipak “razbijeno” jer Macan s igračem više, pa Xavi Garcia s desnog krila, zatim mladi Kržić koji rijetko daje golove, te u konačnici centar Lončar pogađaju uzastopno za 14:9. Poraz Mladosti je tek donekle uspio ublažiti Miloš Ćuk u posljednjim sekundama.

IZJAVE:

​Vjekoslav Kobešćak, trener Jug AO:

– Ovo je zaista bila dobra naša igra i zadovoljni smo apsolutno sasvim segmentima. Mislim da je bila izuzetna utakmica, kroz oči trenera, a kroz oči gledatelja još k tomu odlična i napeta. Nismo dopustili Mladosti da dođe do dvoje igre, držali smo visoki ritam koji nas je jako trošio, ali smo zaista bili vrhunski u velikom dijelu igre. Mislim da je i Mladost bila jako dobra, ali mi smo bili malo bolji i ovo je samo bio uvod u velike utakmice koje nas čekaju ove sezone.

Zoran Bajić, trener Mladosti:

– Vrlo nervozna utakmica s naše strane, Jug je zasluženo pobijedio, mi nismo iskoristili naše prilike i šanse. Inače ne komentiram suđenje, ali mislim da je bilo nekoliko diskutabilnih odluka koje su, kada je bilo najpotrebnije remetile naš unutarnji mir i naš ritam igre. Ne mogu sve u svemu biti zadovoljan, nadao sam se boljoj igri i rezultatu. No, glavu gore, čekaju nas druge utakmice i napravit ćemo sve da ovo prebrodimo, ako je moguće bolje i brže.

JUG AO – MLADOST 14:10 (3:1, 3:4, 4:3, 4:2)

DUBROVNIK – Plivalište Gruž. Gledatelja 700. Suci: Franulović (Rijeka) i Tiozzo (Split). Opunomoćenik: Bebić (Split).

JUG AO: Popadić (9+1 obrana), Macan, Fatović 4 (3), Lončar 1, Kržić 1, Garcia 2, Lozina, Merkulov 1, Papanastasiou, Žuvela, Benić 1, Obradović 3, Jarak, Tomasović. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

MLADOST: Marcelić (7 obrana), Radu 2, Miloš 2, Biljaka, Ćuk 2 (0), L. Bajić, Bukić 1, Lazić, Bowen, Anzulović, Kunac, Harkov 2, Jurlina, Vrlić 1. TRENER: Zoran Bajić.

PETERCI: Jug AO 3-3, Mladost 1-0.

OSOBNE POGREŠKE: Jug AO 20, Mladost 15 ISKLJUČENJE S PRAVOM ZAMJENE: Macan (27). TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Obradović (24), Bowen (29).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug AO 6-12 (50%), Mladost 4-14 (29%)