Regionalna liga / 19. veljače 2023.

A1 LIGA – Završen temeljni dio natjecanja

Regionalna A1 liga za sezonu 2022./23. je završena. Točnije, ostaju se još u ožujku odigrati samo dvije utakmice razigravanja za ostanak/ulazak u Premier ligu, odnosno susret između pretposljednjeg u Premier ligi i drugoplasiranog u A1 ligi. Za ovo potonje je znano da će u razigravanje Valis iz Valjeva, ali nama najbitnije se dogodilo večer ranije, u subotu u Beogradu gdje je Primorje EB pobjedom baš nad Valisom osiguralo, osvojili prvo mjesto u A1 ligi, a time i izravan povratak u Premier ligu.

Imajući to u vidu, nedjeljne utakmice zadnjeg, 11. kola A1 lige imale su gotovo pa protokolaran karakter.

Pozicija Klub

Skupina u Beogradu

Momčad iz Valjeva je potvrdila drugo mjesto slavljem nad našim Zadrom 1952. Konačan rezultat (13:4) i više je no jasan, pojašnjava kakva se igra odvijala u bazenu. Uostalom, već nakon prve četvrtine je bilo 5:1 za Valis.

Primorje EB je tek u zadnjem kolu pretrpjelo poraz, bolji su bili Vukovi iz Beograda (11:9), ali to je bilo poprilično predvidljivo da bi se takvo što moglo i dogoditi. Dečki trenera Igora Hinića svoj su posao za ovu sezonu u A1 ligi završili zapravo u subotu. Ova im je utakmica stoga s rezultatskog stajališta bila potpuno nevažna. Dapače, važnije je bilo sačuvati se ozljeda uoči nastavka završnice našeg državnog prvenstva.

Za oproštaj od ovosezonske A1 lige, poškovci su ‘preslušali’ niški Nais, (16:8). I to na kakav način! U prvoj četvrtini 6:1, a mladi ljevak Vito Janković je u cijeloj utakmici postigao 5 pogodaka. Uz sve, ne valja zaboraviti da su Splićani na ovaj turnir došli sa samo 11 igrača, što onda ovoj pobjedi daje značaj više.

Skupina u Zrenjaninu

Vrlo su zanimljivu, uzbudljivu i neizvjesnu utakmicu odigrali naš KPK i novosadska Vojvodina. Rezultatski obrati bili su temeljno obilježje susreta.

Korčulani su primjerice perfektno otvorili i dobili prvu četvrtinu 4:0, da bi Vojvodina uzvratila u drugoj četvrtini na skoro pa identičan način. Novosađani su dobili ovaj dio igra 3:0. Početkom treće četvrtine Vojvodina je i izjednačila na 4:4, u toj su dionici prvi put kratko i poveli, da bi nakon 24 minute rezultat bio u egalu – 7:7.

U zadnjoj četvrtini se iznova pratila izjednačena utakmica koja je to bila i rezultatski sve do minuti i pol prije kraja – 11:11. tada Vojvodina u završnici postiže dva gola za konačnu pobjedu, (13:11).

Medveščak i Budva su odigrali utakmicu ‘bez obrana’. Takav se dojam stječe nakon rezultata (16:19), pobjeda crnogorske momčadi. Čak 35 golova ukupno tomu govori najviše u prilog. Po pet su golova postigli Nikola Miljak (Medveščak) odnosno Mlađan Janović (Budva).

U preostaloj utakmici s ovog turnira, Proleter je svladao kotorski Cattaro 15:4.