Regionalna liga, Seniori / 12. listopada 2023.

A1 liga, skupina Zapad

Vrlo dobar hrvatski dan u Budvi

U Budvi je u četvrtak počeo ukupno drugi turnir regionalne A1 lige, skupina Zapad. S hrvatskog gledišta završio je vrlo dobro. U četiri utakmice, tri pobjede naših klubova i tek jedan poraz.

Medveščak je svladao reprezentaciju Slovenije, nakon što je cijelu utakmicu zagrebački sastav vodio, pa i uvjerljivo (6:3, 9:5), a pet i pol minute prije kraja bilo je još +3 (11:8). Istina da je Slovenija zaprijetila, smanjila na 11:10 tri i pol minute do kraja, ali na tome je i ostalo.

Korčulani su nadmoćno ‘skrojili’ mjeru mladim Kotoranima iz sastava Cattara, za treću uzastopnu pobjedu momčadi KPK. U subotu ih čeka daleko teži suparnik, također iz Kotora, ali tada će se raditi o Primorcu. Derbi vrha jer sastaju se jedine dvije neporažene momčadi u dosadašnjem dijelu natjecanja.

Zadrani su pak u zadnjoj utakmici prvog dana nadmetanja u Budvi svladali domaćina, glatko i uvjerljivo s 4 gola razlike. Samo je jednu dionicu (drugu četvrtinu) domaći sastav bio bolji, ali tek utoliko bolji da dostigne prednost Zadrana iz prvih 8 minuta. U drugoj polovici ta je ista prednost i dalje ostala na strani našeg kluba.

Jedini su poraz, već treći u isto toliko utakmica, ubilježili igrači OVK Splita. Splićani su nažalost u zadnje tri četvrtine postigli samo jedan pogodak, u zadnje dvije četvrtine niti jedan i jasno da se s tim brojkama ne može očekivati nešto osobito pozitivno.