A reprezentacija / 6. ožujka 2022.

A1 LIGA – Sažetak 3. dana u Kranju i Nišu

Medvjedi do pobjede, Zadrani do boda u zadnjim sekundama

Završilo se nadmetanje u A1 ligi, barem onaj temeljni dio sezone 2021./22. Preostaje još dakako doigravanje za ulazak, ali ligaški je dio okončan turnirima u Kranju i Nišu.
Riječko Primorje EB (znano još od subote) osvojilo prvo mjesto, te će zajedno s drugoplasiranim sastavom Valisa iz Valjeva u razigravanje za ulazak u Premier ligu sljedeće sezone s momčadima koji će u Premieru osvojiti ove sezone 11. i 12. mjesto. Tu se će i matematički, konačan poredak znati u nedjelju navečer.

Od hrvatskih klubova i nedjeljnih utakmica, u Nišu je u reviji pogodaka POŠK pobijedio KPK 20:10, dok su u istom gradu domaći Nais i Zadar 1952 odigrali neodlučeno 9:9. Zadrani su bod osvojili pogotkom Marina Jovančevića za poravnanje samo 7 sekundi prije kraja utakmice.
U istom je gradu, Medveščak pobijedio Zemun 13:12 i to nakon što su Zemunci nakon dvije četvrtine vodili 7:4. Još dvije minute prije kraja, Zemun je vodio 12:11, da bi prvo izjednačio Nikola Miljak s igračem više, a pobjedu za Medvjede donio Nikola Šimunović 5 sekundi prije kraja.

U Kranju je Primorje EB izgubilo od zrenjaninskog Proletera 11:9, ali to je poraz bez apsolutno ikakvih posljedica. Riječani su očito večer ranije malo proslavili osvajanje prvog mjesta.