Regionalna liga / 19. studenoga 2021.

A1 LIGA – Riječani slavili u derbiju

Petak u Rijeci i Novom Sadu, te tamošnjim bazenima Zdravko Ćiro Kovačić odnosno Slana bara, donio je tzv. dvokolo. Drugim riječima, u vaterpolu već poznati natjecateljski dan na turnirima, kada se u 10-ak sati odigraju dva kola.

Na Kantridi gdje je i veća koncentracija hrvatskih klubova, dan je počeo s obiljem pogodaka u sudaru Primorja EB i Medveščaka. Nakon prve četvrtine su Riječani vodili čak 7:1, da bi u drugoj četvrtini Medvjedi uspjeli prepoloviti zaostatak, te je na poluvremenu bilo ‘samo’ 10:7 za domaćina. Medveščak tu ne staje, već sredinom treće dionice dolaze na gol zaostatka (11:12 i 12:13). Utakmica je postala potpuno otvorena u tom trenutku. Ne više i u zadnjoj četvrtini gdje je vjerojatno Zagrepčane ponešto koštala i silna energetska potrošnja dostizanja velikog zaostatka, tako da su Riječani na koncu došli do ‘elegantne’ pobjede. Škaro i Miljak su s po 4 gola bili najbolji strijelci za Medvjede, baš koliko je dao i Noa Burburan, najbolji kod Primorja EB. Korčulani su pak u ovom kolu izgubili od Kotorana.

U večernjem dijelu programa, Medveščak je uknjižio prve bodove na turniru pobijedivši baš KPK koji ostaje nakon tri utakmice jedini bez boda, a značajnu je pobjedu odnijelo i Primorje EB. U dvoboju s Valisom iz Valjeva, susretu momčadi koje su dotad bile jedine sa stopostotnim učinkom, Hinićevi su se mladići pokazali umješnijima. Do četiri minute prije kraja bilo je još neodlučeno, a tada je dva uzastopna gola postigao Roko Jurišić. Njegova dva jedina na utakmici, ali tri boda vrijedna.

Skupina A, Rijeka – 2. kolo: Cattaro Kotor – KPK 12:10, Medveščak – Primorje EB 14:18 i Valis Valjevo – Nais Niš 11:8

Skupina A, Rijeka – 3. kolo: KPK – Medveščak 7:15, Nais Niš – Cattaro Kotor 11:12 i Primorje EB – Valis Valjevo 10:8.

Poredak: Primorje EB 9, Valis 6, Cattaro 6, Medveščak 4, Nais 1, KPK 0.

U Novom Sadu je prijepodne počelo neugodnim iznenađenjem. Momčad Zadra 1952 je izgubila od slovenskog prvaka, Triglava iz Kranja. Još veće iznenađenje što su Zadrani izgubili s 3 razlike čak. Možda je tomu krivo ‘kasno buđenje’ naših igrača. Utakmica je inače i počela dosta rano (10.00 sati), a Triglav je kao ‘na spavanju’ uhvatio Zadrane povevši u prvoj četvrtini 6:1!

No, zato je Zadar 1952 u 3. kolu svladao Zemun, u završnici susreta (9:8) preokrenuvši vodstvo suparnika od 8:7 samo dvije i pol minute prije kraja utakmice. To su ujedno i pri bodovi za Zadrane na novosadskom turniru.

Skupina B, Novi Sad – 2. kolo: Zadar 1952 – Triglav Kranj 7:10, Proleter Zrenjanin – Zemun 8:8.

Skupina B, Novi Sad – 3. kolo: Zemun – Zadar 1952 8:9 i Vojvodina – Proleter 11:10.

Poredak: Vojvodina 6, Triglav 3, Zadar 1952 3, Zemun 1.