Regionalna liga / 5. ožujka 2022.

A1 LIGA – Riječani osvojili prvo mjesto

Primorju EB pripao derbi u Kranju

Najbitnija vijest s hrvatskog vaterpolskog gledišta nakon subotnjeg dijela turnira A1 lige iz Kranja i Niša, svakako je pobjeda Riječana nad Novosađanima u Kranju za osigurano prvo mjesto kolo prije kraja nadmetanja u A1 ligi.

Naime, u Kranju je Primorje EB igralo s Vojvodinom. Dvoboj prvo i drugoplasirane momčadi na ljestvici, s tim da su Hinićevi učenici imali tri boda prednosti. No… ne više. Sada ih imaju 6 bodova više, odnosno kolo prije kraja, osigurali su osvajanje prvog mjesta. Primorje EB je naime pobijedilo Vojvodinu 11:8. Suvereno, bez imalo dvojbe, od prve doslovno minute.

Samo su u dva navrata Novosađani uspjeli poravnati (1:1 i 2:2), te su samo u prvoj i na samom začetku druge i još jednom kratko u trećoj četvrtini, Riječani imali tek po jedan gol prednosti. Već u drugoj dionici razlika raste na 6:3 i 7:4. Maroš Tkač je postigao 5, a Tin Brubnjak 3 gola za Riječane.

Vojvodina je ovim porazom izgubila i drugo mjesto jer je valjevski Valis pobijedio Triglav, te ih pretekao na drugom mjestu. Dakako, i Valis je predaleko od Primorja EB (na 5 bodova zaostatka).

Na ovaj je način Primorje EB osiguralo doigravanje za ulazak u Premier ligu s 12-to plasiranom momčadi iz ‘elitnog’ dijela nadmetanja.

Od ostalih utakmica naših klubova, Medveščak je svladao POŠK 14:11 u Nišu. Presudno je bilo silovito otvaranje Medvjeda s 5:1 u prvih 8 minuta, a to poškovci više nisu mogli sustići.

Na bazenu na Čairu susrela su se i još dva hrvatska kluba. U dalmatinskom ogledu bolji su bili Zadrani od Korčulana.