Regionalna liga / 18. veljače 2023.

A1 LIGA – Primorje ulazi u Premier ligu!

Riječani su uspjeli! Momčad Primorja EB je kolo prije kraja zadnjeg turnira, u Beogradu svladala momčad Valisa iz Valjeva u derbiju koji je davao odgovor na pitanje o pobjedniku cijele A1 lige. Slavljem protiv momčadi iz Srbije, primorjaši su se kolo prije kraja natjecanja odvojili na 6 bodova prednosti u odnosu na Valis i osigurali prvo mjesto. To drugim riječima znači povratak ondje gdje im je na neki način i mjesto, ostvarivanje jednog od ciljeva proklamiranih za ovu sezonu – u Premier ligu od sezone 2023./24.

Pozicija Klub

S dosad 10 pobjeda u jednako toliko utakmica (zadnje je kolo na rasporedu u nedjelju prijepodne), naslov prvaka A1 lige jasno da i odlazi u jedine prave ruke. Momčadi koja je cijele sezone pokazala daleko najustaljeniju formu.

Valjevčani u subotu navečer nisu imali šanse protiv razigranih Riječana. U utakmici koja je obilovala petercima (ukupno 5), ali i osobnim pogreškama (31), Riječani su doslovno od starta vodili, od 1:0 pa nadalje. Tek jedno poravnanje Valisa u početku utakmice (1:1) i to je bilo sve od moguće opasnosti gostiju.

Već u prvoj četvrtini je Primorje EB napravilo prednost od tri pogotka (7:4), a do polovice utakmice i 5 golova (10:5). Tin Brubnjak s 5 golova je bio najbolji strijelac pobjednika i prvaka A1 lige.

Bravo Riječani – čestitke Vaterpolskom klubu Primorje EB!

Turnir u Beogradu

Prije slavlja primorjaša, poškovce su napali… Vukovi. Beogradski sastav je bio bolji (13:7), pa i dosta bolji. Do sredine utakmice e već na semaforu svijetlilo 7:2 za domaćina, a Luka Šofranac je bio napadački nezaustavljiv s 5 golova. Ono što je svakako dodatna otegotna okolnost Splićana na ovom turniru je broj igrača. Došli su sa samo 11-icom, od toga jednim vratarom.

U zadnjoj subotnjoj utakmici u Beogradu pao je rekord dana – čak 31 gol u srazu niškog Naisa i Zadra 1952. Na koncu se ova igra brojki završila na omjeru (12:19). U korist niškog sastava. Postignut je i još jedan rekord, čak 33 osobne pogreške.

Turnir u Zrenjaninu

Medvjedi su se oporavili od poraza dan ranije koji su pretrpjeli od KPK, te su sada ‘preslušali’ Kotorane iz momčadi Cattara (17:11). Izuzmemo li nekoliko početnih minuta prve četvrtine, cijelim tijekom susreta je prednost bila u rukama zagrebačkih vaterpolista. Uspio se Cattaro u dva navrata približiti na gol zaostatka, ali ne i ništa više od toga. Odlučujuću i najveću prednost Medveščak je napravio u zadnjoj četvrtini. Najbolji strijelac utakmice bio je Nikola Miljak s 4 pogotka.

U drugoj subotnjoj utakmici ove skupine, Korčulani su izgubili od domaćina turnira, Proletera (13:6). Kobno je bilo za naš sastav vrlo dugačko razdoblje bez postignutog gola. Gotovo punih 20 minuta. Cijela druga i treća četvrtina, te više od tri i pol minute četvrte dionice. U tom je razdoblju Proleter došao od 4:3 do 11:3.

Treća utakmica u Zrenjaninu bila je između Vojvodine i Budve, a završila je po bod svakome ili 12:12.