Regionalna liga / 20. studenoga 2021.

A1 LIGA – Primorjaši osigurali 1. mjesto

U Rijeci i Novom Sadu je utakmicama 4. kola okončan pretposljednji dan prvih turnira A1 regionalne lige. Na Kantridi je momčad trenera Igora Hinića, riječko Primorje EB pobjedom nad Naisom iz Niša osiguralo prvo mjesto čak i prije nedjeljne utakmice protiv Cattara iz Kotora.

Na bazenu Zdravko Ćiro Kovačić, valjevski Valis je cijelo vrijeme kontrolirao utakmicu protiv KPK. Od 4:1, preko 7:3 i 10:5 do konačnih 12:8.

Zagrebački Medveščak je izgubio pak od kotorskog Cattara koji je kao i Valis utakmicu ranije cijelo vrijeme vodio, samo ne toliko uvjerljivo, da bi se Medvjedi vratili nadomak poravnanja (13:12) samo minutu i 46 sekundi do kraja. Tu Cattaro ‘stišće’ zadnji i odlučni put, te s dva gola u zadnjih minutu i 10-ak sekundi osiguravaju sebi pobjedu.

No, zato je jedan hrvatski klub ubilježio pobjedu. Primorje EB je puno jače od inače najslabije momčadi iz Srbije, niškog Naisa.

Rezultati 4. kola: Valis Valjevo – KPK 12:8, Cattaro – Medveščak 15:12 i Nais Niš – Primorje EB 7:13.

Poredak: Primorje EB 12, Valis Valjevo 9, Cattaro Kotor 9, Medveščak 4, Nais 1, KPK 0.

U Novom Sadu su promijenili parove, pa su se tako u subotu navečer sastali oni koji su se trebali sučeliti u nedjelju ujutro, ali to je manje bitno odnosno ne mijenja značajnije zbivanja na cijelom turniru. U kolu koje ćemo voditi kao 4. na bazenu Slana bara, vodeća Vojvodina nije imala baš prevelikih problema s našim Zadrom 1952, dok je Triglav pobijedio Zemun.

Rezultati 4. kola: Vojvodina – Zadar 1952 20:12 i Triglav – Zemun 12:10

Poredak: Vojvodina 9, Triglav Kranj 6, Zadar 1952 3 i Zemun 1.