Regionalna liga, Seniori / 17. veljače 2023.

A1 LIGA – Pobjeda KPK, uvjerljivo Primorje EB

U Beogradu i Zrenjaninu, utakmicama 1. kola na tamošnjim turnirima, ukupno četvrtog kruga nadmetanja, počelo je odbrojavanje A1 lige za ovu natjecateljsku sezonu. Kako smo već naglasili u najavi, na ovim turnirima je načelno daleko najuzbudljiviji dan – subota. No, subota u Beogradu i tamošnji derbi Primorja EB i Valisa za mjesto broj 1, za naslov pobjednika lige i izravan ulazak u Premier ligu.

Koliko su spremni sastavi, pa onda možda i baš dva spomenuta, dalo se za spoznati iz petka i utakmica 1. kola.

Turnir u Beogradu

Riječko Primorje EB je ‘raznijelo’ Nišlije ili momčad Naisa. Suparniku baš niti mrvice nisu ostale, ništa im nisu Riječani prepustili. Čvrsta kontrola utakmice od prvog napada i punjenje mreže, s osobitom sjajnom trećom četvrtinom koju su primorjaši dobili čak 7:0. S tim da je već dotad bilo 7:3 za sastav trenera Hinića. Na koncu uvjerljiva pobjeda primorjaša od 11 razlike (17:6). Golovima se istaknuo kod pobjednika dakako, Fabio Crippa (5 golova).

U istoj je skupini i Valis koji je u petak bio slično uvjerljiv protiv našeg POŠK-a (17:8). U ovoj je utakmici bilo 6:0 za Valjevčane nakon deset minuta igre. Uz sve, Splićani su na turnir došli sa samo 11 igrača, bez drugog vratara…

Kronološki prvu utakmicu je u Beogradu odigrao Zadar 1952. Naletjeli su na Vukove, a u životinjskom svijetu, kada je ‘čopor vukova’ jedinstven onda to završi rezultatski baš negdje na razini i ove utakmice, (20:11).

Turnir u Zrenjaninu

Ovdje se dogodila već zanimljivost. Momčad KPK je ostvarila drugu pobjedu u cijeloj sezoni ovog nadmetanja. Što je zanimljivije, postigli su to protiv solidnog Medveščaka, ali vrlo suvereno. Naime, Korčulani su Zagrepčanima dopustili primaknuti se na najviše 2 gola zaostatka ili razlike. Tomislav Denoble, svježe pojačanje Korčulana bio je i prvi strijelac susreta s 5 pogodaka.

U ostale dvije utakmice zrenjaninskog turnira, Vojvodina – Cattaro 15:4 i Budva – Proleter 11:13.