Regionalna liga / 15. siječnja 2022.

A1 LIGA – Nezadrživo Primorje EB

U Višnjiku odnosno Zrenjaninu s ukupno šest utakmica okončano je i 2. kolo drugih turnira A1 lige.

Skupina Zadar  – domaćini pobijedili Cattaro

Riječani nezadrživo marširaju kroz A1 ligu. U drugom nastupu na zadarskom turniru, a ukupno sedmoj utakmici u ovom natjecanju, ostvarili su i sedmu pobjedu. Štoviše, izrazito uvjerljivo. Postigli su dvostruko više golova nego što su primili, a stradalnici su ovog puta bili igrači splitskog POŠK-a. Već je nakon prvih osam minuta bilo jasno ‘kuda plovi riječki brod’ budući da su taj dio igre primorjaši dobili 6:2. Drugu četvrtinu samo malo slabije, 5:2. Ponovo je briljirao Tin Brubnjak. Nakon šest pogodaka u 1. kolu, sada je postigao samo jedan manje i ponovo bio igrač utakmice. Makar, blizu mu je što se pogodaka tiče bio i četverostruki strijelac, prošloljetno pojačanje Fabio Crippa, mladić s dva državljanstva, hrvatskim i talijanskim.

Izrazito je zato zanimljiva i neizvjesna bila posljednja utakmica dana u kojoj su Zadrani pobijedili Kotorane u ludoj završnici. Zadar je bolje otvorio i poveo 4:1 nakon prve četvrtine, a u poluvremenu su još imali prednost jednog gola (5:4). Tada Cattaro preokrećem dolazi u vodstvo, te su pet minuta prije kraja Kotorani vodili s 2 gola prednosti (8:6). Golovima Marina Jovančevića i Mate Čačića, Zadar 1952 je izjednačio, da bi preko Roka Bezera dvije i pol minute prije kraja došli do pobjede!

Rezultati 2. kola: Zemun – Valis 10:10, Primorje EB – POŠK 20:10 i Cattaro – Zadar 1952 8:9.

Parovi 3. kola (16. siječnja, prijepodne): Valis Valjevo – POŠK, Zemun – Cattaro, Zadar 1952 – Primorje EB

Skupina Zrenjanin – Medvjedi bolji od Slovenaca

Uzbudljivo je bilo u srazu Medveščaka i jedinog slovenskog predstavnika u ligi, kranjskog Triglava. Tomu u prilog ponešto govore i brojke odnosno ukupno čak 27 golova, ali i 8 igrača (po 4 sa svake strane) koji su prijevremeno morali napustiti igru. Triglav je bolje otvorio utakmicu, te vodio gotovo pa cijelim tijekom prve dvije četvrtine s po 2 gola razlike. Održavali su Slovenci prednost i u trećoj dionici (pogodak prednosti) na koncu koje je uostalom pogled na semafor još uvijek bio ljepši za trenera Triglava Krištofa Štromajera i njegove izabranike (9:8 za Triglav uoči zadnje četvrtine). U posljednjim su minutama jače ‘stisnuli’ Medvjedi, golovima Nikole Miljaka izjednačili i prvi put i poveli (10:9). Ipak, dvije minute prije kraja stanje je bilo potpuno poravnato, kako rezultatski (12:12), tako i što se tiče igre i svih zbivanja u vodi, od obrana vratara pa do realizacije igrača više. Minutu i 20 sekundi prije završne sirene, Pavo Marković je postigao svoj 6. gol na utakmici, za vodstvo Medveščaka 14:13, što se pokazalo i konačnim ishodom utakmice.

U ovoj skupini, domaći Proleter nije pružio baš puno ili nimalo šanse Korčulanima. Nakon prve četvrtine je bilo 2:0, u polovici utakmice 7:3, a nakon treće dionice 13:6. Uvjerljivo slavlje Proletera. U zadnjoj utakmici 2. kola ove skupine, Vojvodina je pobijedila niški Nais.

Rezultati 2. kola: Medveščak – Triglav 14:13, Proleter – KPK 16:9 i Vojvodina – Nais 10:9

Parovi 3. kola (16. siječnja, prijepodne): Triglav – KPK, Medveščak – Vojvodina, Nais Niš – Proleter.

Poredak: Primorje EB 21, Vojvodina 21, Proleter 16, Valis 16, Cattaro 10, Triglav 9, Zadar 1952 9, Medveščak 7, Nais 5, Zemun 5, KPK 1, POŠK 1.