Regionalna liga, Seniori / 22. siječnja 2023.

A1 LIGA – Kraj trećih turnira

Klubovi A1 lige odigrali su i treći od ukupno 4 ovosezonska kruga turnira. Utakmicama 3. kola turnira u Splitu i Valjevu okončan je ovaj dio nadmetanja nakon kojeg je riječko Primorje EB dodatno učvrstilo svoj položaj najbolje momčadi u A1 ligi.

TURNIR SPLIT

Bura s Kvarnera

Riječani su slavili uvjerljivo i u za njih posljednjoj utakmici u poljudskom bazenu. Ostavili su primorjaši na čak 12 golova razlike suparnike iz Korčule. Nije još završila ni druga minuta utakmice, a Primorje EB je već vodilo 3:0. Do kraja je samo sijevalo prema korčulanskom golu. Od kontri, preko pozicijskih napada, peteraca, pogodaka s igračem više. Momčad KPK se vjerojatno osjećala kao da su na streljani.

Najbolji strijelac utakmice bio je Niko Čubranić s 5 pogodaka, a odmah do njega Nizozemac Kas Te Riele 4 gola.

Golijada Budve i Zadra 1952

U 32 minute čak je 36 golova, (20:16 za Budvu) postignuto u drugom po redu splitskom susretu ove nedjelje. Malo je reći da je utakmica  obilovala pogocima. Već je prva četvrtina dala za naslutiti kakvu ćemo utakmicu gledati. Nakon prvih osam minuta rezultat je bio 7:3 za Budvane. Rezultat koji je dostojan ponekad cijelog susreta, a ne tek prve dionice. Ova je prednost načelno i odredila ne samo tijek utakmice, nego i njezinog pobjednika. Zadrani se do kraja utakmice nisu ‘spuštali’ na manje od 3 gola zaostatka, a i to se dogodilo samo jednom, vrlo kratko (7:4 početkom druge četvrtine).

Marin Jovančević je imao izrazito dobar napadački dan. Od 13 šuteva čak je 7 puta bio precizan (od toga jednom nije uspio realizirati peterac). Na žalost Zadrana, ovako dobar dan Marina nisu uspjeli pratiti njegovi suigrači. Iako, kada se prisjetimo da uoči ovog turnira Zadar 1952 nije imao niti jedan bod, a da su u poljudskom bazenu osvojili 4 (pobjeda nad KPK i remi protiv Cattara), onda smo skloni navesti kako su to za Zadrane bila solidno dobra tri dana u Splitu. Čak i neovisno posljednjem porazu od Budve.

POŠK na plus 10

Posljednju utakmicu na turniru u Splitu odigrali su POŠK i Cattaro, a domaćin nije gostu dopustio ni miligram šanse. Splićani su slavili lagano i uvjerljivo (14:4). U prvoj četvrtini 4:0, od toga čak dva gola iz protunapada, što jasno stavlja do znanja kakav se vaterpolo igrao odnosno koliko je sastav trenera Joška Krekovića kvalitetniji. Čak su 4 pogotka poškovci postigli iz protunapada, potpuno nadigravši, ali i natplivavši suparnika. Ponovo je odličan bio ljevak u splitskom sastavu, Vito Janković. Kotoranima je ubacio 5 lopti u njihovu mrežu. Prvu i zadnju četvrtinu je POŠK dobio identičnim rezultatom, 4:0, te je već samo temeljem i tog podatka jasno kolika je razlika u kvaliteti ove dvije momčadi. Koja se u konačnici zrcali i u konačnom rezultatu.

TURNIR VALJEVO

Tijesan poraz Medveščaka

Sjajno se nosilo samo 11 Medvjeda u srazu s Novobeogradskim vukovima od kojih su na koncu izgubili tijesno, minimalno, (14:13). Uzevši u obzir zagrebački manjak igrača u rotaciji, poraz ma kako bolan bio, nije ni u tolikoj mjeri deprimirajući.

Posebno ako spomenemo da su Vukovi prvu četvrtinu dobili 5:1 ili da su još sredinom druge četvrtine imali prednost od 7:2. Medveščak se ni u tim, za njih istinski teškim okolnostima, nije predavao, dizao ruke. Vjerojatno ih je dodatno ‘podignuo’ vlastiti vratar Martin Čelar koji je u drugoj četvrtini obranio čak dva peterca u jednoj minuti, a onda početkom treće dionice i treći kazneni udarac! Vukovi su sami sebe doveli u solidne probleme jer osim neiskorištena tri peterca, ne mogu se baš pohvaliti ni s dobrom realizacijom napada s igračem više, 5-14 ili 36%.

Na kraju treće četvrtine Pavo Marković je golom okrunio protunapad, pogodio za 9:9 i tim se rezultatom ušlo u zadnju četvrtinu. U njoj su Medvjedi još jednom izjednačili (11:11, pet minuta do kraja). Tu je popustila koncentracija kod Zagrepčana. Tri uzastopna gola su postigli suparnici, od toga dva iz kontri u razmaku od samo 40 sekundi, te je za čas bilo 14:11. Uzvratio je praktički istom mjerom Bojan Car koji je u pola minute postigao prvo gol s igračem više, pa još jedan iz peterca za 14:13, a do kraja je bila samo jedna minuta. Minuta ipak prekratka za Medvjede za pothvat, za moguće izjednačenje. Ostalo je plus 1 za momčad za podmladak Novog Beograda, sastav Vukova.

U ostalim utakmicama 3. kola turnira u Valjevu: Vojvodina – Nais 12:6 i Proleter Zrenjanin – Valis Valjevo 13:16.

Sljedeći, četvrti po redu turnir A1 lige igrat će se od 17. do 19. veljače.