Regionalna liga / 21. studenoga 2021.

A1 LIGA – Antonijević donio prvi bod KPK

Posljednjeg dana prvih turnira A1 lige, u susretima 5. kola, KPK je osvojio prvi bod. Ishodili su to Korčulani temeljem remija s niškim Naisom, a ponajviše zaslugom Srđana Antonijevića. Osim što je s čak 6 golova bio najbolji pojedinac utakmice, Antonijević je ujedno i pogodio za taj bod-prvijenac, samo 14 sekundi prije kraja, iz pozicijskog napada.

U istoj skupini, u Rijeci na Kantridi, domaće Primorje EB je u još malo dramatičnijim okolnostima došlo do pete pobjede na turniru, protiv kotorskog Cattara. Luka Vulović pogodio s igračem više za pobjedu (11:10) točno 3 sekunde prije kraja utakmice. Početkom zadnje četvrtine ništa nije slutilo baš na takvu neizvjesnost jer je Primorje EB, golom Noe Burburana u prvoj minuti te dionice povelo 9:6.

Treći hrvatski klub u Rijeci, zagrebački Medveščak bio je od početka u podređenom položaju u odnosu na valjevski Valis.

Skupina A, Rijeka, 5. kolo:

Primorje EB – Cattaro Kotor 11:10

KPK – Nais Niš 12:12

Medveščak – Valis Valjevo 9:18.

Poredak: Primorje EB 15, Valis 12, Cattaro 9, Medveščak 4, Nais 2 i KPK 1.

U Novom Sadu su odigrane samo dvije utakmice, budući da je naš Zadar 1952 u ovom kolu bio slobodan, te su Zadrani još u subotu navečer pošli doma.